kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

PIMOT w akcji Superfotelik

Ruszyła kampania Superfotelik, której celem jest uświadamianie rodzicom wagi prawidłowego doboru fotelików, właściwego zamocowania ich w samochodach oraz odpowiedniego przypięcia. Do udziału w kampanii zostali zaproszeni eksperci z PIMOT-u. 

Za 3 tygodnie rozpoczną się wakacje, czas wzmożonego ruchu na drodze. Aby bezpiecznie dotrzeć na miejsce wypoczynku, przed podróżą należy sprawdzić czy fotelik samochodowy pasuje do wzrostu i wagi dziecka. Jak pokazują badania, świadomość na temat przewożenia dzieci jest wciąż bardzo niska, a w pierwszym roku życia ponad 40% z nich podróżuje 2-3 razy w tygodniu. Co gorsze, są rodzice, którzy deklarują, że w ogóle nie korzystają z fotelika na krótkich trasach, a co czwarty respondent przyznaje, że dokonał zakupu w Internecie, bez wcześniejszego sprawdzenia czy pasuje on zarówno do dziecka, jak i samochodu.

Kampania realizowana jest przez Nest Bank, który oferuje nieoprocentowane kredyty na zakup fotelików. Partnerem merytorycznym akcji jest Paweł Kurpiewski z fotelik.info.

Przemysłowy Instytut Motoryzacji objął akcję patronatem merytorycznym. Kampanię wspierają Karol Zielonka, Zastępca Dyrektora ds. Badań oraz Paweł Posuniak, Kierownik Laboratorium Bezpieczeństwa Pojazdów, uznani praktycy z zakresu bezpieczeństwa pojazdów i biomechaniki, którzy dostarczają specjalistycznej wiedzy na temat rzeczywistej sytuacji podczas wypadków.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie:

www.superfotelik.pl

  

13.06.2017

Aktualności