kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

O bagażnikach rowerowych w TVN Turbo

Wypowiedzi na temat bagażników rowerowych w programie informacyjnym „Raport Turbo” udzielił kierownik Laboratorium Badań Symulacyjnych PIMOT mgr inż. Jacek Biłobran. 

Jednym z najpopularniejszych sposobów przewożenia rowerów samochodem są bagażniki rowerowe. Producenci oferują klientom wiele modeli i rodzajów. Niestety zdarza się, że montowane bagażniki nie odpowiadają zasadom bezpieczeństwa oraz normom jakościowym. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu i które najlepiej wybrać?

W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji prowadzone są testy bagażników rowerowych. Podczas badań specjaliści z PIMOT-u przyglądają się konstrukcji i wskazują ewentualne wady, które mogłyby negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. – Przetestowaliśmy wiele bagażników, zarówno dachowych jak i tych mocowanych na hak samochodu. Podczas testów dynamicznych zdarzają się sytuacje, w których przymocowane rowery spadają z dachu, czy uderzają o tylną pokrywę auta. – mówił w wywiadzie dla TVN Turbo Jacek Biłobran. – Warto zwrócić uwagę czy bagażnik jest dodatkowo certyfikowany oraz czy został przetestowany w warunkach drogowych względem trwałości. Ważną kwestią jest również to, czy został poddany odpowiednim testom dynamicznym – dodał. 

Materiał o bagażnikach rowerowych będzie można zobaczyć dzisiaj (27.07) o godzinie 18:00 i 22:00 w TVN Turbo w codziennym programie informacyjnym „Raport Turbo”.

Zapraszamy do oglądania! 

27.07.2017

Aktualności