kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Informacja dotycząca rajdu 'Blue Corridor 2012'

2012.08mercedesbc2012 2012.08mercedesbc2012-2

W Rajdzie Blue Corridor 2012 wystartują 2 polskie załogi w Mercedesach Sprinter NGT.

W zbliżającym się rajdzie Blue Corridor 2012, który rozpocznie się już 8 września w Moskwie, wezmą udział 2 załogi z Polski. Szlakiem Rajdu przejadą reprezentanci Stowarzyszenia NGV Polska, Przemysłowego Instytutu Motoryzacji oraz Mercedes-Benz Poznań w dwóch Mercedesach Sprinter NGT. Każda z załóg pokona 3.930 kilometrów na terenie Unii Europejskiej, jednocześnie biorąc udział w konferencjach CNG/LNG w Warszawie, Ostravie, Pradze, Paryżu, Brukseli, Essen i Berlinie. Zapraszamy do śledzenia trasy rajdu w dniach 10-21 września na łamach Portalu cng.auto.pl.

Ideą Rajdu Blue Corridor 2012 jest promocja wykorzystania ekologicznego i oszczędnego gazu ziemnego do zasilania pojazdów. W ciągu kilkunastu dni września konwój pojazdów z fabryczną instalacją zasilania CNG lub LNG pokona trasę 6.100 kilometrów przez terytorium 7 państw – z Moskwy, przez Mińsk, Warszawę, Pragę, Paryż, Brukselę do Berlina. Głównym organizatorem wydarzenia są jedne z największych w Europie firm gazowniczych – Gazprom oraz E.ON Ruhrgas.

Każde z odwiedzanych państw wystawia do rajdu pojazdy zasilane gazem ziemnym. Polskę w tym międzynarodowym przedsięwzięciu będą reprezentować przedstawiciele:

- Stowarzyszenia NGV Polska – Bartłomiej Kamiński i Karol Wieczorek;
- Przemysłowego Instytutu Motoryzacji – Łukasz Kowalski;
- Mercedes-Benz Poznań – Adam Staniszewski.

Powyższa załoga pokona odcinek Rajdu po krajach Unii Europejskiej. Odcinek ten mierzy 3.930 kilometrów. Reprezentanci nie ukrywają, że najważniejsze na trasie będą dwa punkty:

- konferencja CNG w Warszawie, gdzie 12 września wygłoszą oni swoje wystąpienia oraz wezmą udział w dużej wystawie pojazdów CNG (jednocześnie będąc gospodarzami zapraszają oni do kibicowania uczestnikom i udziału w konferencji);
- konferencja CNG w Brukseli, gdzie 17 września będą zachęcali europejskich polityków do wspierania wykorzystania gazu ziemnego do zasilania pojazdów na terenie Unii Europejskiej.

Kilka słów o pojazdach, które będą reprezentowały Polskę w Rajdzie Blue Corridor 2012. Są to dwa dostawcze auta Mercedes Sprinter 316 NGT. Pojazdy te posiadają jednostki napędowe fabrycznie przystosowane do zasilania sprężonym gazem ziemnym. Maksymalna moc silnika to 156 KM, co pozwala na sprawną i w miarę dynamiczną jazdę – nawet przy dużym załadunku. Średnie spalanie gazu ziemnego wynosi zaledwie 12,7 m3 CNG, co pozwala na pokonanie do 400 kilometrów na jednym tankowaniu metanu.

Dodatkowo w dniu 12 września 2012 roku Stowarzyszenie NGV Polska wspólnie z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji (PIMOT) organizuje w Warszawie konferencję poświęconą wykorzystaniu gazu ziemnego do zasilania pojazdów. Będzie ona jedną z cyklu 7 spotkań, które obok Warszawy odbędą się w Moskwie, Mińsku, Pradze, Paryżu, Brukseli oraz Berlinie na przestrzeni września 2012 roku. W czasie konferencji zostanie zorganizowana niezwykle bogata wystawa pojazdów z fabryczną instalacją zasilania CNG i LNG. Będą to pojazdy marek Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Opel, Solbus, Volkswagen.

Międzynarodowa Konferencja CNG Blue Corridor 2012 w Warszawie na mocy decyzji Wicepremiera Waldemara Pawlaka została objęta Honorowym Patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Reprezentanci Polski w Rajdzie Blue Corridor 2012 pragną złożyć podziękowania na ręce partnerów i sponsorów wyjazdu. Przede wszystkim dziękują oni Mercedes-Benz Polska, które zdecydowało się wystawić swój pojazd w Rajdzie. Podziękowania kierujemy również na ręce Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, który zdecydował się wspierać występ Polaków. Gratulujemy również decyzji dla Mercedes-Benz Poznań, które zdecydowało się wystawić swój pojazd w Rajdzie.

Jednocześnie gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji CNG i LNG, która odbędzie się 12 września 2012 roku w Warszawie!

Szczegółowych informacji na temat startu pojazdów CNG oraz konferencji CNG udziela:
Karol Wieczorek
883 244 021
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

corridor


Aktualności