kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Zderzenie w PIMOT

Co czwarty wypadek samochodowy w Polsce następuje na skutek uderzenia pojazdu w bok drugiego. Ze względów bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów jest to bardzo niebezpieczny rodzaj zderzenia.

W dniu 29.10.2013 na terenie PIMOT w Warszawie została przeprowadzona symulacja takiego wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych. Tym razem jeden samochód uderzył czołowo w tylnią oś drugiego pojazdu.

W każdym samochodzie podróżował kierowca, pasażer, a na tylnym siedzeniu prawidłowo zapięte dziecko w foteliku samochodowym (manekiny antropomorficzne). Zderzenie samochodów odbyło się z prędkością typową dla tego rodzaju wypadków w terenie zabudowanym - 50 km/h i 25 km/h.

W trakcie eksperymentu zderzeniowego samochodów oprócz prędkości, z jaką poruszały się auta, rejestrowano również trajektorie ruchu pojazdów oraz przemieszczenia i obciążenia działające na umieszczone w samochodach manekiny. Ważnym elementem eksperymentu było badanie śladów zderzenia pojazdów na jezdni oraz śladów na manekinach powstałych wskutek zderzenia.

Zdobyta w czasie testu zderzeniowego wiedza umożliwiła ustalenie wpływu prędkości samochodów i ich wzajemnego usytuowania w chwili zderzenia na przebieg zderzenia i jego skutki. Pozwoliła również na weryfikację metod obliczeniowych stosowanych przez rzeczoznawców w Polsce przy rekonstrukcji wypadków drogowych.

Wypadek PIMOT

Wypadek Pimot 1JPG

Aktualności